FAST MINI-LEVEL

FAST MINI-LEVEL.jpg

Posadzka samopoziomująca od 2-20mm klasy CT-C25-F7-A22

Zastosowanie

FAST MINI-LEVEL jest przeznaczona do wykonywania cienkowarstwowych wylewek wyrównujących o grubości od 2 do 20mm na podłożach betonowych, cementowych i anhydrytowych przed układaniem wszelkiego rodzaju wykładzin podłogowych, takich jak: płytki i wykładziny PCW, parkiet, panele, wykładziny dywanowe i korkowe, płytki ceramiczne i inne. Może być stosowana wewnątrz budynków, w pomieszczeniach nie narażonych na trwałe zawilgocenie: w magazynach, warsztatach, halach produkcyjnych, na poddaszach, w pomieszczeniach gospodarczych itp.

Właściwości

FAST MINI-LEVEL jest samopoziomującą posadzką opartą na suchej mieszance cementu portlandzkiego i glinowego, piasku, dodatków oraz domieszek. Po zarobieniu wodą tworzy łatwo rozprowadzającą się masę samorozlewną. Może być wylewana ręcznie lub maszynowo. Po całkowitym związaniu jest odporna na ścieranie oraz wysokie obciążenia.

Opakowania

worek - 25 kg


Podłoże powinno być trwałe, nośne i odpowiednio wysezonowane, wolne od zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność posadzki tj. tłuszczu, pyłu, bitumów itp).

  • jastrych cementowy (po upływie minimum 28 dni od położenia i wilgotności nie wyższej niż 4%)
  • beton (po upływie minimum 3 miesięcy od położenia i wilgotności nie wyższej niż 4%)
  • jastrychy anhydrytowe (wilgotność nie wyższa niż 0,5%)
  • dodatkowo przeszlifowane i odkurzone

Należy usunąć warstwy kruche i łuszczące, resztki powłok malarskich i klejów. Spękania poszerzyć, odkurzyć i zagruntować FAST GRUNT U, niewielkie ubytki uzupełnić zaprawą wyrównującą FAST SUPER. Podłoża słabe należy wzmocnić preparatem gruntującym FAST GRUNT G. Minimum 24 godziny przed wykonaniem wylewki, podłoża wymagające zmniejszenia nasiąkliwości należy zagruntować FAST GRUNT U. Niewielkie spękania podłoża oraz miejsca narażone na koncentrację naprężeń należy dodatkowo wzmocnić, stosując zbrojenie z siatki z włókna szklanego. Zawsze należy wykonać dylatacje brzegowe (przykleić do ścian paski styropianu lub gąbki). Jeżeli w podłożu występują dylatacje to należy je powtórzyć w warstwie posadzki.

Przenoszenie dylatacji konstrukcyjnych budynku oraz wielkości pól dylatacyjnych należy zawsze konsultować z projektantem.

Maksymalna wielkość pola dylatacyjnego wewnątrz pomieszczeń nie może przekraczać 36 m2. Przy przyjmowaniu długości i szerokości pól należy zachować proporcje zbliżone do kwadratu. Dylatacje przeciwskurczowe należy wykonać również w progach pomieszczeń.


CONCRETE

Mieszalnia Farb
Mieszalnia Tynków
Doradztwo i Serwis

adres:
30-709 Kraków
ul. Stoczniowców 3A


tel/fax:
(12) 2645850
mobile:
605846777, 605394777
e-mail:
biuro@concrete.org.pl

Zobacz w Mapach Google

CONCRETE

Mieszalnia Farb  |  Mieszalnia Tynków
Doradztwo i Serwis

30-709 Kraków
ul. Stoczniowców 3A

tel/fax: (12) 2645850
mobile: 605846777, 605394777

e-mail: biuro@concrete.org.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek - 8.00-16.00

Bezpłatny parking

Dla naszych klientów posiadamy bezpłatny parking