Rodzaje farb wewnętrznych

 

Farby emulsyjne to mieszanina pigmentów i wypełniaczy w wodnej dyspersji żywicy z dodatkiem środków uszlachetniających. Powłoki powstałe po wymalowaniu tymi farbami zwykle są mniej odporne na zmywanie.

Farby akrylowe i lateksowe to farby o zwiększonym udziale polimerów. Farby akrylowe tworzą powłoki matowe, elastyczne, odporne wyłącznie na zmywanie. Farby lateksowe mają większą zawartość żywic polimerowych w porównaniu do farb akrylowych, dzięki czemu charakteryzują się wysoką odpornością mechaniczną, są odporne na ścieranie, szorowanie i zmywanie wodą. Występują w różnym stopniu połysku. Farby lateksowe, wbrew potocznym opiniom, nie zawierają w swoim składzie lateksu – ich nazwa powstała w wyniku podobieństwa utworzonej wskutek pomalowania tym produktem powłoki do powierzchni lateksowych.

Farby satynowe to farby powstałe z najwyższej jakości żywic i pigmentów. Tworzą powłokę jednolitą, satynową, wyjątkowo odporną na szorowanie. Niektóre farby zawierają jeszcze Teflon® surface protector. Ta unikalna technologia powoduje obniżenie napięcia powierzchniowego wymalowania, dlatego wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zanieczyszczenia i kurz mają mniejszą możliwość trwałego związania się z podłożem. Z powierzchni tych plamy łatwo się usuwa, nawet te uważane za zabrudzenia trudne.

 

Farby ceramiczne to produkty powstałe w oparciu o ceramiczne komponenty, wysokiej jakości żywice i pigmenty. Technologia Ceramic System, dzięki której powstają produkty do malowania ścian najwyższej jakości (nazywane także produktami trzeciej generacji) sprawia, iż powłoki powstałe przy użyciu tych farb są ponadprzeciętnie odporne na zmywanie oraz szorowanie na mokro, a także odporne na niektóre dezynfektanty. Nie absorbują też zabrudzeń i trudnych plam. Dzieje się tak za sprawą mikroceramicznych komponentów, które tworzą utwardzoną powłokę. Powstaje struktura nie tyle łatwa do usuwania trudnych plam, ile wręcz plamoodporna. W praktyce oznacza to, iż ścian takich w zasadzie nie ma potrzeby szorować, gdyż nawet uporczywe plamy (ślady szminki, mazaków, kredek, tłuszczu, wina czy ketchupu) łatwo usunąć przy pomocy ciepłej wody z dodatkiem detergentu. Ceramiczne cząsteczki zawarte w recepturze tych farb oddziałują także na gładkość powstałej powierzchni, co z kolei ma wpływ na mniejszą przyczepność zabrudzeń i brak możliwości wnikania ich w głąb struktury.

Porada eksperta firmy FFiL Śnieżka SA

 

 

 

CONCRETE

Mieszalnia Farb
Mieszalnia Tynków
Doradztwo i Serwis

adres:
30-709 Kraków
ul. Stoczniowców 3A


tel/fax:
(12) 2645850
mobile:
605846777, 605394777
e-mail:
biuro@concrete.org.pl

Zobacz w Mapach Google

CONCRETE

Mieszalnia Farb  |  Mieszalnia Tynków
Doradztwo i Serwis

30-709 Kraków
ul. Stoczniowców 3A

tel/fax: (12) 2645850
mobile: 605846777, 605394777

e-mail: biuro@concrete.org.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek - 8.00-16.00

Bezpłatny parking

Dla naszych klientów posiadamy bezpłatny parking